اتیکت سینه

اتیکت سینه یا اتیکت نام یک نشان و برچسب است که روی لباس کار و در  بیرون از منزل کاربرد دارد. به عبارتی ساده‌تر اتیکت سینه یک نشان سازمانی است که ماهیت مجموعه اصلی به همراه نام فرد استفاده‌کننده را مشخص می‌کند.

اتیکت سینه برای مجموعه‌های بزرگ با تعداد کارمندان زیاد و ارباب‌رجوع فراوان به کار می‌رود. در واقع اتیکت سینه یکی از اقلام تبلیغاتی سازمانی است که هویت فرد در سازمان را نشان می‌دهد.

اتیکت سینه پرسنلی

اتیکت سینه پرسنلی نوع جدید و پرطرفدار از اتیکت می باشد . که امروزه بسیار مورد توجه سازمان ها و ادارات قرا گرفته.

اتیکت پرسنلی از 3 بخش تقسیم می شوند یک بخش مربوط به مشخصات فرد مانند نام و نام خانوادگی و سمت در شکرت می باشد. بخش دوم مربوط به نام یا لوگو شرکت است.بخش سوم که امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد مربوط به عکس فرد می باشد .

اتیکت سینه

اتیکت سینه و تفاوت آن با بج سینه چیست؟

اتیکت سینه جسمی کوچک است که روی لباس کارمندان و کارکنان یک مجموعه نصب می‌شود. این نشان سینه مشابه بج سینه است با این تفاوت که در بج سینه تنها لوگوی اختصاصی سازمان است که با اشکال متفاوت طراحی و ساخته می‌شود. درحالی‌که در اتیکت ، نام و مشخصات فرد به همراه سمت سازمانی وی درج می‌شود. در برخی انواع اتیکت ، تصویر فرد نیز چاپ می‌شود.

معمولاً اتیکت سینه اندازه بزرگ‌تری نسبت به بج سینه دارد. زیرا در آن جزئیات بیشتری همچون نام، سمت سازمانی، تصویر فرد استفاده‌کننده یا عناصر دیگر درج می‌شود. در ساخت و طراحی اتیکت همانند بج  به رنگ‌سازمانی توجه می‌شود.

انواع اتیکت سینه

بر اساس متریال ساخت به دو دسته فلزی و پلاستیکی تقسیم می‌شوند:

اتیکت سینه فلزی

همان‌طور که از نام آن پیداست، این نوع اتیکت‌ سینه از فلز ساخته می‌شود. فلزهایی که در ساخت آنها استفاده می‌شود از آلیاژهای آلومینیوم و برنج هستند. این اتیکت‌ها به دو روش مگنتی و سوزنی روی لباس نصب می‌شوند. در ادامه هرکدام از این اتیکت‌ها را به طور جداگانه مورد بررسی قرار می‌دهیم:

اتیکت سینه آلومینیومی

آلیاژ آلومینیوم به دلیل قابلیت چاپ راحت و باکیفیت طرف‌داران زیادی دارد. این نوع اتیکت محبوب‌ترین نوع است. چاپ روی اتیکت آلومینیومی به دو شکل انجام می‌شود: آنادایز و سابلیمیشن.

اتیکت آلومینیومی آنادایز

باکیفیت‌ترین نوع اتیکت چاپی است. محدودیت در رنگ برای این‌گونه اتیکت‌ها وجود ندارد. در این اتیکت‌ها می‌توان برای چاپ چند رنگ مختلف استفاده کرد. فرایند شیمیایی انجام شده روی آن، باعث می‌شود که این نوع چاپ ماندگاری طولانی داشته باشد. می‌توان در محیط‌های باز بدون نگرانی بابت تغییر ساختار و خرابی چاپ نیز استفاده کرد.

اتیکت آلومینیومی سابلیمیشن

این نوع اتیکت آلومینیومی نسبت به مدل قبلی دوام کمتری دارد که نوعی مزیت هم برای آن محسوب می‌شود. زیرا با قیمت پایین عرضه می‌شود. همچنین چاپ فوری و سریع نیز یکی دیگر از مزیت‌های آن به شمار می‌آید. عیب بزرگ این نوع اتیکت‌ها این است که استفاده مداوم در فضای باز به ساختار چاپ آن آسیب می‌زند؛ بنابراین فقط در فضاهای بسته و اداری مورداستفاده قرار می‌گیرند. این نوع اتیکت‌ها نیز به دو روش مگنتی و سوزنی روی لباس می‌شوند.

اتیکت آلومینیومی با روکش پلی‌استر

شیک‌ترین و کاربردی‌ترین نوع اتیکت هستند که دارای دو بخش است. بخش زیرین که از جنس آلومینیوم و بخش بالای آن با روکشی از پلی‌استر پوشانده شده است. چاپ نام، سمت و تصویر پرسنل بر روی روکش پلی‌استر انجام می‌شود.

اتیکت برنجی

بر خلاف بج‌های سینه که اغلب از آلیاژ برنج در ساخت آنها استفاده می‌شود، در اتیکت سینه از این آلیاژ کمتر استفاده می‌شود و بیشتر جنس آلومینیومی پرطرف‌دار است. هرچند در ساخت اتیکت، مشتریان خاص خود را دارد. از مهم‌ترین معایب اتیکت برنجی محدودیت رنگ و عدم چاپ تصویر فرد روی آن است. از سویی دیگر استفاده از آن موجب تمایز و منحصربه‌فرد شدن مجموعه نسبت به سایر مجموعه‌ها می‌شود. فرایند ساخت اتیکت و بج سینه مشابه همدیگر است و در دو مدل مات و براق تولید می‌شوند. ازاین‌رو برخی اتیکت سینه و بج سینه برنجی را در یک دسته قرار می‌دهند.

اتیکت سینه فلت بد با روکش کریستالی

جنس اصلی و پایه این نوع اتیکت آلومینیوم و روکش و رویه آن کریستالی و براق است. طرح موردنظر مشتری به‌صورت رنگی روی آن چاپ و سپس یک لایه کریستالی روی آن تزریق می‌شود.

این نوع اتیکت سینه نیز یکی از پراستفاده‌ترین اقلام تبلیغاتی سازمانی بوده و شیک‌ترین و پرکاربردترین اتیکت سینه پرسنلی نیز محسوب می‌شود. کیفیت چاپ اتیکت سینه فلزی با روکش کریستالی بسیار عالی است. از دیگر ویژگی‌های ممتاز این نوع اتیکت سینه، قابلیت و امکان برش‌های خاص و ضد آب بودن محصول است. اتیکت سینه با روکش کریستالی به دو شیوه سوزنی و مگنتی به لباس متصل می‌شود.

اتیکت سینه پیکسلی یا PVC

نوعی اتیکت سینه پلاستیکی است که از جنس پلاستیک فشرده یا PVC ساخته می‌شود. اتیکت سینه پیکسلی دارای روکش طلقی براق است. طرح سفارشی مشتری به‌صورت کاملاً رنگی روی آن چاپ می‌شود.

نحوه اتصال آن به لباس به دو شیوه مگنتی و سوزنی است. این محصول دارای کیفیت چاپ بسیار عالی و تمام‌رنگی بوده و ماندگاری مناسبی دارد. قیمت اتیکت سینه پیکسلی بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

اتیکت سینه فلزی
اتیکت سینه آلومینیومی با روکش پلی استر
اتیکت سینه برنجی

اتیکت پلاستیکی

پلاستیک هزینه کمتری دارد و بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

مولتی استایل

از جنس پلاستیک فشرده و فقط در دورنگ تولید می‌شود. زمینه کار اغلب طلایی یا نقره‌ای و بخش حکاکی آن مشکی است. بعد از چاپ طرح روی آن، شکل ظاهری آن شبه فلز می‌باشد که زیبایی و جذابیت آن را دوچندان می‌کند.

اتیکت پلکسی گلس:

نمونه‌ای از انواع اتیکت سینه با قابلیت چاپ و حک برجسته است. تنوع رنگ بالا و ظاهر غیرفلزی دارد. هزینه ساخت و سفارش این نوع از اتیکت‌ها با مولتی استایل برابر است.

اتیکت سینه پلاستیکی مولتی استایل

شیوه‌های اتصال اتیکت سینه به لباس

شیوه اتصال اتیکت سینه به لباس به دو روش آهنربایی یا مگنتی و سوزنی انجام می‌شود. هر کدام از این شیوه‌ها معایب و مزایای خاص خود را دارند:

اتصال مگنتی یا آهنربایی

اتصال اتیکت سینه به روش مگنتی یا آهنربایی یکی از محبوب‌ترین شیوه‌های الصاق اتیکت به لباس است. این شیوه اتصال اتیکت سینه کاربرد زیادی دارد. دلایل محبوبیت این نوع اتصال، عدم سوراخ‌شدن لباس و اتصال محکم آن به لباس است. اما یک عیب بزرگ اتصال مگنتی، عدم کارایی بهینه آن برای برخی افراد است.

بیماران قلبی که از دستگاه ضربان‌ساز در قلب خود بهره می‌برند، ممکن است در اثر نوسانات میدان مغناطیسی آهنربای اتیکت سینه، دچار اختلال در عملکرد و ضربان قلب شوند. به همین دلیل توصیه می‌شود افرادی که دارای دستگاه ضربان‌ساز هستند، به‌هیچ‌عنوان اتیکت سینه مگنتی روی سینه و لباس خود استفاده نکنند. بلکه از اتیکت سینه با اتصال سوزنی یا سنجاق‌قفلی استفاده کنند تا سلامتی آنها به خطر نیفتد.

اتصال سوزنی

در برخی اتیکت‌های سینه از اتصال سوزنی یا سنجاق‌قفلی جهت الصاق به سینه، سرآستین و مقنعه کارکنان سازمان استفاده می‌شود. استفاده از این نوع اتصال به‌مرور موجب سوراخ‌شدن و پاره شدن لباس در  محل نصب می‌شود و این یک عیب بزرگ برای این نوع اتصال اتیکت سینه به شمار می‌رود. انواع مختلف اتیکت سینه فلزی و پلاستیکی قابلیت تعبیه و ساخت هر دو نوع اتصال سوزنی و مگنتی را دارند.

انواع اتصالات سوزنی و مگنتی معایب و مزایای خاص خود را دارند. انتخاب نوع اتصال اتیکت سینه به عهده مشتری است. چنانچه سلامتی افراد سازمان با استفاده از اتصال مگنتی به خطر نمی‌افتد، استفاده از این نوع اتیکت سینه بهتر است. اما چنانچه یک یا چند فرد در سازمان، دارای دستگاه ضربان‌ساز در قلب خود هستند، توصیه می‌شود برای کلیه اعضای سازمان اتیکت سینه سوزنی سفارش و طراحی شود.

برخی از انواع اتصالات به‌صورت گردنی هستند. از این نوع اتیکت‌ها به‌عنوان آیدی کارت نام‌برده‌ می‌شود. آیدی کارت‌ها در برخی فروشگاه‌ها، نمایشگاه‌ها، همایش‌ها  و غیره کاربرد فراوان دارند. به‌عنوان‌مثال این نوع اتیکت سینه دربردارنده ” سلام مشتری عزیز، من… هستم.” یا “سلام مشتری محترم من… هستم. لطفاً از من بپرس” و عباراتی این چنینی که دارای فضای خالی متغیر هستند. این گونه اتیکت‌ها را می‌توان در مواقع ضروری تهیه کرده و در بخش خالی نام کاربری فرد را درج نمود. ازاین‌گونه اتیکت‌ها اغلب در بیمارستان‌ها استفاده می‌شود. به همین دلیل به اتیکت بیمارستانی نیز معروف هستند.

اتیکت سینه مگنتی

ابعاد اتیکت سینه

اتیکت سینه در ابعاد و اندازه‌های مختلفی طراحی و ساخته می‌شود. برای اتیکت سینه شامل نام و نام خانوادگی و سمت سازمانی فرد ابعاد زیادی اختصاص داده نمی‌شود. اما اگر قرار است لوگوی سازمان یا تصویر فرد روی اتیکت سینه چاپ شود، لازم است ابعاد و اندازه بیشتری در نظر گرفته شود.

در حالت معمول اتیکت سینه در ابعاد 2 * 5 و 2 * 6 طراحی و برش داده می‌شود. اما چنانچه مشتری، ابعاد و سایز بزرگ‌تری را در نظر داشته باشد، به طور اختصاصی اتیکت سینه سفارشی برای وی طراحی و برش داده می‌شود. به‌گونه‌ای که از زیبایی و جذابیت محصول نیز کاسته نشود.

سفارش اتیکت سینه

اتیکت سینه یکی از انواع اقلام تبلیغاتی ارزان است. این عنصر تبلیغاتی به‌عنوان اتیکت پرسنلی نیز مشهور است. زیرا عمده موارد استفاده از آن، کارکنان و کارمندان ادارات و سازمان‌ها هستند. برای سفارش طراحی و ساخت اتیکت سینه، می‌توانید به سایت تبلیغاتی اونشان مراجعه کنید. چنانچه درخواست سفارش و طراحی اتیکت سینه اختصاصی برای پرسنل خود دارید، همکاران ما شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد.

طرح، ایده و تصاویر خلاقانه جهت ساخت اتیکت سینه از سوی مشتری، درصورتی‌که طرح کاملاً قابلیت اجرایی داشته باشد، پذیرفته می‌شود. ایده‌های نوین طراحی به همراه علم و تجربه کارشناسان طراحی اونشان به محصولی خاص و یونیک منتهی می‌شود.

جمع‌بندی

اتیکت سینه یا اتیکت پرسنلی یکی از انواع شیوه‌های تبلیغاتی ارزان سازمان‌ها و ادارات است. روی اتیکت سینه نام و نام خانوادگی به همراه سمت سازمانی فرد درج می‌شود. این نوع بج سینه علاوه بر کمک به ارباب‌رجوع در یافتن کارمند موردنظر، موجب سازماندهی و نظم‌دهی به پرسنل یک سازمان می‌شود.

اتیکت سینه در انواع مختلفی از نظر جنس و متریال ساخت تولید و ساخته می‌شود. فلز و پلاستیک دو نوع متریال اصلی در ساخت و تولید اتیکت سینه هستند. اتیکت سینه فلزی و پلاستیکی به دو شیوه مگنتی و پلاستیکی به لباس کارکنان متصل می‌شود.

جهت سفارش طراحی و ساخت اتیکت سینه به کارشناسان مجموعه سایت اونشان تماس بگیرید. ایده و طرح خلاقانه شما جهت چاپ و طراحی اتیکت سینه به همراه تجربیات کارشناسان و متخصصان مجموعه اونشان به تولید محصولی درخور و شایسته منجر می­شود.

5/5 - (4 امتیاز)