مدال

مدال ها معمولاً به عنوان جایزه و تشویق یا قدردانی به اشخاص یا مؤسسه‌ها در پی فعالیتی ورزشی، علمی، دانشگاهی، یا ارتشی اهدا می‌گردد نشان‌ها ممکن است بخاطر یادبود واقعه‌ای، یا شخصی طراحی و تهیه گردد ..

مدال فلزی

مدال (Medal) فلزی از اشکال و اندازه های مختلف ساخته می شوند مدل های بزرگ که معمولا به صورت شیلد استفاده می شوند و مدل های کوچک که هم با سوزن به سینه زده می شوند و هم با بند ساخته می شوند.

نشان ها از جنس سرب بوده و معمولا با روکش طلا ، نقره و برنز می بشاند.

اونشان (ooneshan) افتخار دارد با طراحی و ساخت تندیس ، بج سینه و مدال برای سازمان ها و ارگان ها به عنوان یکی از پیشگامان این صنعت خود را معرفی کند.

 

ساخت مدال فلزی

زمان ساخت

مهمترین معیار برای ساخت  تعداد سفارش آن می باشد.

گروه اونشان با توجه به سالها تجربه در ساخت نشان تلاش می کند با نهایت سرعت ممکن محصول را به دست شما برساند.

قیمت ساخت

قیمت ساخت نشان به فاکتورهایی نظیر جنس (متریال) ، ابعاد ، اندازه ، رنگ و آبکاری مورد استفاده است.
باتوجه به تغییرات قیمت در بازار برای اطلاع از قیمت تخمینی محصولات می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مدال ورزشی

مدال ورزشی از جنس فلز و به شکل دایره بوده و در سه رنگ طلایی ، نقره ای و برنزی می باشند که به وسیله بندی که به مدال متصل شده به دور گردن قهرمانان رقابت های ورزشی بسته به مقامی که در مسابقات به دست آورده اند می اندارند.

مقام اول مسابقات ورزشی مدال طلا مقام دوم نقره  و مقام سوم برنز کسب می کند .

ساخت مدال ورزشی

برای ساخت مدال ورزشی در ابتدا بایستی طرح روی مدال طراحی شود که پیشنهاد ما استفاده از تیم طراحان اونشان می باشد پس از تایید طرح توسط مشتری مدال به وسیله ریخته گری قالبگیری می گردد پس از اتمام قالبگیری به روش آبکاری با آب طلا نیکل یا مس مدال طلا ، نقره و برنز ساخته می شوند .

جنس مدال ورزشی

جنس مدال های ورزشی از فلز بوده و فلز به کار رفته برای ساخت قالبا از سرب بوده و در موارد کمی هم اگر مدال ها کوچک باشند از برنج استفاده می شود .

نکته : البته بسته به سطح مسابقات نیز متریال استفاده شده در مدال نیز تغییر می کند مثلا در مسابقات المپیک در متریال مدال طلا مقدار کمی طلا نیز وجود دارد و دارای طراحی سفارشی می باشد که نشان بازی های المپیک بر روی مدال نقش بسته است .

ارزش مدال های ورزشی

دریافت مدال مسابقات بزرگ دارای در ارزش مادی و معنوی است اما ارزش مادی آن برای ورزشکاران زیاد مهم نبوده و ارزش معنوی آن برای ورزشکاران از اهمیت بیشتری برخوردار است . چرا که به واسطه کسب مقام در مسابقات جهانی و کسب مدال مسابقات باعث خوشحالی مردم کشورش و همچنین باعث سربلندی و یزرگی کشورش در مسابقات می شود .